علل رایج خرابی دستگاه های لیزر

گاهی عدم استفاده ی اصولی و یا نوسانات ناشی از برق می تواند در عملکرد دستگاه لیزر، اختلال ایجاد کند. پس در صورت بروز هر گونه مشکل ابتدا دفترچه ی راهنمای دستگاه را بررسی کنید و در صورت عدم رفع مشکل، از تعمیرات خود سرانه بپرهیزید. این دستگاه ها متشکل از قطعات حساسی هستند که در صورت دست کاری ناشیانه، سبب آسیب جدی به آن می شوند.  لذا در صورت خرابی، بهترین تصمیم سپردن دستگاه به مرکز تخصصی تعمیرات تجهیزات زیبایی می باشد.

 

از آنجایی که این دستگاه ها شامل بخش های نرم افزاری و سخت افزاری هستند ممکن است مشکلات زیر در دستگاه دیده شود :
  • عدم روشن شدن صفحه نمایش دستگاه
  • بروز خطاهای نرم افزاری در دستگاه در زمان استفاده از دستگاه
  • روشن نشدن دستگاه
  • نشتی آب
  • خرابی سیستم خنک کننده دستگاه لیزر
  • پایین نیامدن دمای دستگاه
  • سوختن لامپ
  • خرابی لیزر های دستگاه

 

 

دلایل خراب شدن دستگاه لیزر دایود:

1. اختلال در عملکرد خود لیزربار:

اصولا هر دستگاهی عمر و بازدهی عملکرد محدودی دارد. دستگاه های لیزر دایود به طور متوسط 10 تا 20 میلیون شات عمر دارند. در صورت تمام شدن این تعداد شات لیزر بار، حتما باید این قطعه را تعویض کنید. در صورت استفاده بعد از اتمام تعداد شات، به دستگاه و کلاینت آسیب جدی وارد می شود.
بعضی از شرکت ها بجای تعویض کل لیزر بار اقدام به تعویض همان میل بارهای اسیب دیده میکنند و کل لیزر بار را تعویض نمیکنند که این کار کاملا غیر اصولی میباشد چون میل بارهای جدید انرژی خروجی و توان مصرفی بالا نسبت با سایر میل بارها دارند و این کار باعث اسیب به سایر میل بارها میگردد.

2. عدم کارکرد سیستم خنک کننده دستگاه لیزر دایود:

لیزر دایود نسبت به دیگر دستگاه های لیزر نفوذ بیشتری دارد و به دلیل نفوذ بیشتر، گرمای بیشتری تولید می کند.

سیستم خنک کننده دستگاه های لیزر دایود، یکی از بخش های اصلی محسوب می شود و در صورتی که این قسمت با مشکل مواجه شود، دیگر نمی توان با دستگاه کار کرد.

در صورت بروز این مشکل دستگاه را حتما به مرکز تعمیرات تخصصی دستگاه های لیزر بسپارید.

3. اختلال در فلوی آب دستگاه:

ممکن است در تابستان مایع خنک کننده ی لیزر، به سرعت تبخیر شود. بنابراین در فصول گرم بهتر است این مایع در مخزن تمدید یا تعویض شود تا از گرم شدن بیش از حد هندپیس جلوگیری کند.
حتما از اب 2 یا 3 بار تقطیر دیونیزه و یا محلول BC4 استفاده شود.

4. عدم اتصال دستگاه به برق:

گاهی این مشکل می تواند با یک راه حل آسان حل شود و گاه متاسفانه منجر به سوختن پاور و پمپ اب دستگاه لیزر دایود می شود. همچنین ممکن است گاهی اوقات ولتاژ برق ورودی با دستگاه همخوانی نداشته باشد و یا مشکل فقط قطعی پریز باشد. بنابراین حتما به نوسانات ولتاژ مورد نیاز دستگاه دقت کنید.

5. سوختن لیزربار دستگاه لیزر دایود:

گاهی عواملی مانند گرد و خاک در هندپیس دستگاه، ایراد در سیستم کولینگ و سیرکولیشن اب، نوسان ولتاژی و استفاده نکردن از استابلایزر یا UPS مناسب باعث سوختن لیزربار دستگاه لیزر دایود می شود.

نسبت به تعویض و نگهداری فیلتر ها حتما دقت کنید و از بالارفتن بیش از حد دمای دستگاه لیزر جلوگیری نمایید.

 

  •  کالیبراسیون دستگاه لیزر دایود:

این خدمات به تنظیم طول موج، شدت و ضعف تابش نور لیزر و فواصل زمانی تابش نور لیزر در این خدمات تنظیم می شود تا شات های دستگاه در بهترین و بهینه ترین حالت ممکن استفاده گردد. کالیبراسیون دستگاه لیزر دایود می تواند کارایی و عملکرد دستگاه را افزایش دهد و بر تاثیرگذاری امواج لیزر نیز تاثیر بگذارد.

 

  •  خدمات تعمیرات تخصصی لیزر در نویان طب:

در حوزه ی تعمیرات دستگاه لیزر، اولین و مهمترین گام، عیب یابی و شناخت عامل اختلال است. با عیب یابی دقیق می توان سرعت تعمیر را بالا برد و نسبت به تعویض یا تعمیر قطعات اقدام کرد. ما در نویان طب، از بهترین و معتبرترین قطعات برای تعمیرات استفاده می کنیم.

اگر دستگاه شما با هرگونه مشکلی مواجه شده است، برای مشاوره رایگان جهت آگاهی از قیمت تعمیرات تخصصی دستگاه های لیزر با ما تماس بگيريد.
شماره تماس: 4100 984 0913 (طاهریان)

 

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.