سرویس و فروش دیونایزر آزمایشگاهی

تعمیر و فروش دیونایزر آزمایشگاهی

مشخصات دیونایزر آزمایشگاهی نویان طب:

 • ظرفیت تولید : 8 – 12 – 16 – 18 – 20 لیتر درساعت
 • تکنولوژِی بکار رفته: فیلتر الیافی، فیلتر کربن اکتیو، اشعه‌ی فرابنفش، ترکیب اسمز معکوس و رزین تبادل یونی
 • آب فوق خالص: مقاومت الکتریکی  18.2MΩ-cm و خلوص کمتر از 0.1 میکروزیمنس
 • یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

جهت خرید و خدمات سرویس دیونایزر آزمایشگاهی در استان چهارمحال و بختیاری میتوانید هم اکنون با کارشناس شرکت تماس حاصل فرمایید

کارشناسان شرکت به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سولات شما عزیزان می‌باشند.

شماره تماس

09139844100

آب را می توان بی شک اصلی ترین عنصر و ماده زندگی ساز و روح بخش دانست. انسان را نمی توان بدون در اختیار داشتن منابع آبی، زنده تصور کرد. بهره گیری از وسایلی که بتواند آب باکیفیت تر را تولید و به انسان تحویل دهد امری ست بدیهی. می بایست در نظر داشت که آب با کیفیت یکی از نیاز های جامعه انسانی است. در این میان در مورد فضاهای آزمایشگاهی گاهی نیاز است که آب را به صورت فوق خالص تولید کرد. در این زمان ها ست که استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی خودنمایی می کند. یکی از تجهیزات آزمایشگاهی که در این زمینه بسیار کارآیی دارد دیونایزر می باشد.مطالعه بیشتر
دیونایزر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی ست که برای تولید آب فوق خالص از آن بهره گیری می گردد. منظور از آب فوق خالص، آبی است خالص تر از آب مقطر. یعنی کاملا بدون یون و بدون مواد جامد محلول.
مدل های معمولی دیونایزر، ناخالصی ها را از آب حذف می کنند ولی شدت دیونایزه نمودن آن پایین تر است. اغلب دستگاه های آب مقطرگیری آزمایشگاهی، آبی با هدایت الکتریکی زیر یک میکروزیمنس(حداکثر خلوص آب از نظر هدایت الکتریکی EC تا ۰٫۰۵۶ میکرو زیمنس) تولید می کنند. برای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی، دستگاه آب مقطرگیری یک حوضچۀ خنثی سازی دارد. این حوضچه در کنار تجهیزات یون زدایی آب نصب می شود تا پساب حاصل از احیاء ستون های کاتیونی و آنیونی محیط را آلوده نکند.
دیونایزر شامل یک یا چند ستون کنار هم بصورت موازی و یا بصورت سری بسته شده می باشد. عموما دیونایزر از یک ستون کاتیونی و یک ستون آنیونی تشکیل یافته اند که توانایی تولید آب با هدایت الکتریکی 1 میکروزیمنس را دارا می باشد.البته دیونایزرهای نسل جدید به جای استفاده از رزین کاتیونی و آنیونی به صورت مجزا از رزین های میکس بد که ترکیب مشخصی از رزین های کاتیونی و آنیونی هستند استفاده میکنند.
آنیون ها و کاتیون های موجود در آب توسط رزین های مبادله یونی شناسایی و حذف می گردند.
ظرفیت دیونایزر ها بسته به درخواست خریدار، سختی آب ورودی منطقه، ساعت کاری دستگاه، دبی آب مورد نیاز طراحی و تولید میگردد.

کاربردهای دیونایزر

 • آزمایشات HPLC
 • مصارف عمومی
 • آب مقطر
 • کاربرد های تحقیقی در منابع نیمه هادی
 • تزریقات
 • تامین کننده آب مورد نیاز دستگاه اتوکلاو
 • مصارف عمومی آزمایشگاه ها

مشخصات آب خروجی دستگاه دیونایزر:
آب دیونایزه یا آب مقطر از لحاظ اسیدی و بازی بودن آبی خنثی می باشد. این آب خنثی PH برابر 7 خواهد داشت
رسانایی ویژه این آب یا به عبارتی معکوس مقاومت آن بسیار کم است
دمای جوش آب دیونایزه پایین تر از آبهای طبیعی می باشد
آب مقطر به علت عدم وجود مواد جامد محلول در آب یا همان TDS دارای خاصیت خورندگی بسیار کمی می باشد.

ویژگی‌های دیونایزر آزمایشگاهی نویان طب:

فرآیند تولید آب دیونیزه و فوق خالص در دیونایزرهای آزمایشگاهی نویان طب، شامل چندین مرحله فیلتراسیون و حذف ذرات معلق، بو، پاتوژن ها و یون های مثبت و منفی موجود در آب است. خروجی دستگاه دیونایزر نویان طب، آبی عاری از ناخالصی  و دارای قابلیت استفاده‌ی مستقیم، در کلیه‌ی آزمایش‌های تشخیصی است. مراحل فیلتراسیون در دستگاه دیونایزر نویان طب:

۱ – حذف ذرات جامد نامحلول در آب:

فیلتر رسوب گیر به عنوان اولین فیلتر در دیونایزر آزمایشگاهی نویان طب مورد استفاده قرار می گیرد.جنس فیلتر الیافی، از مواد پلی پروپیلن می باشد. نام دیگر فیلتر رسوب گیر، فیلتر الیافی یا فیلتر PP است. این فیلتر توانایی جذب گل و لای، شن و ماسه، جلبک و لجن، رسوب و ذرات معلق فیزیکی و و لکه های زنگ زدگی از لوله‌های فرسوده را دارد. فیلترهای رسوب‌گیر الیافی، توانایی فیلتر ذرات معلق تا 1میکرون را دارند.

۲ – فیلتراسیون ترکیبات آلی، فلزات سنگین و میکروارگانیسم ها

موادی مانند حشره کش ها، فلزات سنگین و ترکیب های آلی و میکروارگانیسم ها به خوبی جذب آب شوند، در این حالت، آب محل مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب ها خواهد بود. هنگامی که آب  از درون فیلتر کربن عبور میکند، عمل فیلتراسیون کلر، مواد آلی، فلزات سنگین، میکرو ارگانیسم ها با فرآیند جذب سطحی اتفاق می افتد.

 ۳-  حذف ذرات جامد نامحلول تا ابعاد ۰٫۰۰۰۱ میکرومتر

 با استفاده از فیلترهای RO که بر اساس فرآیند اسمز معکوس فعالیت میکنند، آلاینده هایی از قبیل موارد زیر حذف می گردند:

 • ذرات جامد نامحلول تا ابعاد ۰٫۰۰۰۱ میکرومتر
 • نمک های محلول و غیر محلول در آب
 • فلزات سنگین و سرطان زا موجود در آب
 • نیترات
 • باکتری ها و قارچ ها
   •  

4 – از بین بردن پاتوژن ها و عوامل بیماری زا بوسیله تابش اشعه‌ی UV

اشعه‌ی یو وی (UV) در تصفیه آب نویان طب، با ساطع کردن نور با طول موج حدود 260 نانومتر، در دامنه‌ی طول موج‌های UVC قرار میگیرد.این تابش باعث استریل یا ضدغفونی شدن ویروس ها ، باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های بیماری زا  میشود .اشعه‌ی UVC سبب شکستن پیوندهای مولکولی در DNA میشود .

۵-  حذف یون های باقی مانده در آب

فیلترهای رزینی موجود در دیونایزر نویان طب ،باعث حذف یون های مثبت و منفی محلول در آب از جمله کاتیون هایی مانند منیزیم و کلسیم و آنیون هایی همچون کلر و گوگرد میشوند.

جهت خرید و خدمات سرویس دیونایزر آزمایشگاهی در شهرستان محل سکونت میتوانید بر روی نام شهرستان کلیک بفرمایید: